Leírás és Paraméterek
A bánsági szamárkenyér Dél- és Kelet-Európa főként füves pusztáin és napsütötte sziklás hegyoldalain él. Bogáncsszerű megjelenésű, magas és széles habitusú évelő. A levelei szárnyasan tagoltak, szélük élesen tüskés, tojásdadok vagy elliptikusak, ezüstszürke színűek. A levél színe is szőrös, a fonáka fehéren molyhos. A gömb alakú virágzat végálló fejecske, amelyben csak csöves, 5 szálas cimpára hasadó virágok találhatók. Közülük mindnek külön fészekörve van. A szürkéskék virágok a pillangók és méhek számára és igen csalogatóak.
Virágszíne: kék
Virágzása: július - szeptember
Magassága: 70-100 cm
Igényei: Meleg, napos, szélvédett helyre, jó vízelvezetésű, laza talajba ültessük. Nedves, kötött talajon gyökérrothadást kaphat.
Fenntartási munkái: Testesebb, humuszban gazdag talajokon a virágzati szárak karózást igényelnek. Ősz végén - kora tavasszal az elvirágzott és elkórósodott növényi részeket távolítsuk el.
Felhasználása: Napos évelőágyakba egyesével vagy csoportban ültessük. Meleg- és szárazságtűrésük sok helyen alkalmazhatóvá teszi őket. Szárazvirág-kötészetben és jól felhasználhatók.